خدمات دام و طیور چیست

 

 خدمات انلاین محصولات دامی-باغی-زراعی- تبلیغاتی

خدمات دام و طیورچیست وچرابایداز آن استفاده کرد؟

خدمات دام و طیور

خدمات دام وطیور چیست

خدمات دام و طیور به آن دسته از خدماتی گفته می شود که در حوزه خرید و فروش، پرورش و تغذیه، مسائل بهداشتی و تجهیزات مرتبط در حوزه دام، طیور و کشاورزی ارائه می گردد. همان طور که می‌دانید دام و طیور در معیشت روستایی و اقتصاد کشورهای در حال توسعه نقش بسزایی دارد. آن دسته از تولید کنندگان محصولات دامی، پرورش دهندگان انواع  دام و طیور و همچنین صنعتگران حوزه تجهیزات دام و طیور و شرکت های  ارائه دهنده خدمات فنی مهندسی کشاورزی حوزه پزشکی دام، نقش بسزایی در این زنجیره اصلی ایفا می کنند. حلقه های این زنجیره در کنار یکدیگر، اساس و پایه صنعت دامداری و پرورش طیور را برای رشد اقتصادی و تولید محصولات مختلف تشکیل داده ‌اند.

محصولات به دست آمده از طریق دام و طیور، منبع مهمی از تغذیه برای میلیاردها خانوار شهری و روستایی محسوب می‌ شوند. این مسئله با رشد جمعیت انسانی، درآمدها و نرخ شهرنشینی، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به همین جهت دور از انتظار نیست که ارائه مجموعه خدمات نامبرده به صورت حضوری و غیر حضوری بتواند نیازهای بزرگی از این صنعت را برآورده سازد.

مجموعه خدمات نامبرده به صورت حضوری و غیر حضوری بتواند نیازهای بزرگی از این صنعت را برآورده سازد.

رشد و توسعه خدمات دام و طیور به همان اندازه اهمیت دارد که مسئله دام وتغذیه دام، تجهیزات طیور یا  مسائل مرتبط با بهداشت و پزشکی دام حائز اهمیت است. چنانچه مدیریت هر یک از این قسمت ها به نحو مطلوب و کاملاً حرفه‌ای انجام شود، تعامل میان صنایع مختلف، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بسیار مثبت خواهد بود. اکنون باید ببینیم چه عواملی در خدمات دام و طیور موثر هستند و چرا ما باید از این خدمات استفاده کنیم.

 

طبقه بندی انواع خدمات دام و طیور

خدمات دام وطیور

خدمات دام و طیور چیست

اگر بخواهیم به طور حرفه ای و تخصصی در مورد خدمات دام و طیور یا دام شیری صحبت کنیم لازم است یک طبقه بندی کلی بر این خدمات داشته باشیم. لازم به ذکر است که با توسعه کسب و کارهای فیزیکی در فضای آنلاین، منابعی که بتوانند فرصت و بستر حرفه ‌ای را برای حضور شرکت های حرفه ای در رابطه با این خدمات فراهم کنند، از اولویت برخوردار خواهند بود. به طور قطع، حضور تمام شرکت ها و فعالان این حوزه در یک مجموعه منسجم، زمینه را برای معرفی محصولات و خدمات به مشتری، روش های نوین بازاریابی و افزایش درآمد و سود فراهم خواهد کرد.

با توجه به اهمیت استفاده از خدمات دام و طیور و توضیح هرکدام، یک طبقه بندی کلی را درمورد خدمات به صورت زیر معرفی می کنیم:

 • خدمات مرتبط با پرورش طیور
 • پرورش دام، پرورش دام شیری و غیره
  • خدمات مرتبط با فرآورده های لبنی، تولید محصول، تجهیزات کارخانه ای
  • خدمات پزشکی دام، تغذیه دام، دامپزشکی
  • خدمات دام و طیور مربوط به کشتارگاه ها
  • خدمات مربوط به مواد اولیه برای تولید خوراک دام و طیور
  • خدمات فروش خوراک دام و طیور
  • تجهیزات و ماشین آلات مربوط به دام و طیور
  • خدمات فنی مهندسی کشاورزی
  • خدمات و تجهیزات مربوط به بسته بندی محصولات دام و طیور
  • بازاریابی و فروش حوزهخدمات دام و طیور
 •  

  خدمات دام و طیور در یک بستر آنلاین

 • خدمات دام وطیور
 • اکنون که با یک تعریف کلی درباره خدمات دام و طیور آشنا شدیم و در مورد طبقه‌بندی کسب و کارها صحبت کردیم، لازم است در یک قسمت مجزا به معرفی بسترهای آنلاین برای خدمات مختلف در حوزه دام و طیور، تجهیزات دام و طیور و همچنین خدمات فنی مهندسی کشاورزی اشاره کنیم.

خدمات دام و طیور چیست

 

وظیفه اصلی یک بستر آنلاین برای خدمات دام و طیور، ارائه دادن اخبار مرتبط با این حوزه به مشتریان است. همچنین تمام  فعالیت هایی که در قسمت فوق به آن اشاره کردیم باید در این بستر آنلاین گنجانده شده باشند. به طور قطع، وجود اطلاعات کافی و معتبر در خصوص تولید کنندگان و مصرف کنندگان و توزیع کنندگان دام و طیور می ‌تواند اعتماد مشتریان را جلب نماید.

در یک بستر آنلاین دقیقاً همان اتفاقی می ‌افتد که در بازار فیزیکی دام و طیور، خرید و فروش دام شیری، تجهیزات و ماشین آلات و غیره رخ می دهد.

به طور مثال، تبلیغاتی که در پایگاه اطلاع رسانی خدمات دام و طیور آنلاین انجام می شود به معرفی تمام فعالان این حوزه می پردازد. از تولیدکنندگان محصولات دامی گرفته تا پرورش دهندگان دام شیری، پرورش دهندگان انواع طیور و ماکیان، تولید کنندگان خوراک دام، دامپزشکان، توزیع کنندگان و فروشندگان تجهیزات کشاورزی و دامی همگی در این بستر آنلاین وجود دارند.

از طرف دیگر خرید و فروش محصولات دامی، غلات، خوراک دام و طیور، محصولات ارگانیک، شیوه های پرورش انواع دام و همچنین بازاریابی داخلی و بین المللی نیز جزو خدمات دام و طیور آنلاین گنجانده شده است.

خدمات دام و طیورنکات مهم در تغذیه دام و طیور

خدمات دام و طیور چیست

توجه به تغذیه دام و طیور، سلامت و پزشکی دام در حوزه خدمات دام و طیور دسته بندی می‌شوند. تغذیه دام و طیور عبارتند از تعیین میزان مواد مغذی که باید در خوراک دام و طیور وجود داشته باشد. تغذیه مناسب انواع دام و طیور، تضمین کننده رشد بهتر آن ها و تولید محصولات مرغوب تر است؛ به خصوص برای انواع دام شیری، دام های گوشتی و آن دسته از طیور که به منزله خوراک گوشتی یا محصولات مرتبط پرورش داده می شوند، تغذیه مناسب اهمیت بیشتری پیدا می‌ کند.

به طور کلی برای تغذیه دام و طیور، دسته بندی های کلی عنوان شده است؛ این جمله به مفهوم آن است که شش عنصر مغذی باید در خوراک دام وجود داشته باشد. میزان هر یک از این مواد مغذی با صلاحدید دامپزشک می تواند تغییر کند. به این ترتیب مهمترین مواد مغذی برای  تغذیه دام و طیور به صورت زیر است:

1کربوهیدرات ها: کربوهیدرات ها منبع اصلی انرژی برای دام و طیور محسوب می شوند. مقدار مشخصی کربوهیدرات در خوراک اولیه دام توسط غلات تأمین می شود.

2-چربی ها: انرژی مورد نیاز و اسیدهای چرب ضروری برای بدن دام و طیور از طریق چربی ها تامین می گردد.

3-پروتئین ها: ساخت بافت بدن، عضله ها، عملکرد فیزیولوژی آنزیم ها و هورمون ها، تولید شیر در دام شیری و تولید تخم مرغ در مرغ های تخمگذار بر عهده پروتئین ها است. مقدار مشخصی پروتئین باید در خوراک دام و طیور وجود داشته باشد.

4-ویتامین ها: ویتامین ها مواد شیمیایی آلی هستند که به کنترل فرایند بدن دام و طیور کمک می کنند. ویتامین ها برای سلامت و رشد طبیعی به مقدار بسیار اندک مورد نیاز هستند.

5-مواد و املاح معدنی: مواد شیمیایی معدنی به کنترل فرایندهای بدن کمک می‌کند و برای سلامتی و رشد دام و طیور مناسب است.

6– آب: مصرف مقدار زیادی آب در طول یک روز برای دام و طیور ضروری است. وجود آب، واکنش های زیستی درون بدن را ساده تر می سازد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =